KANCELARIA ADWOKACKA


Poznaj nasz zespół

Agnieszka Juchno-Marcjan

Właścicielka, adwokat, mediator sądowy

Założycielka Kancelarii skupiającej prawników specjalizujących się w prawie rodzinnym, majątkowym i spadkowym, również w ujęciu międzynarodowym.

Zawodowo miłośniczka prawa rodzinnego i karnego, w tym tematyki zorganizowanych grup przestępczych, z bogatym doświadczeniem jako obrońcy w sprawach narkotykowych, wyłudzeń VAT oraz spraw o podobnej tematyce.

Absolwentka studiów prawniczych i ekonomicznych, obecnie szczeciński adwokat i mediator sądowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie procesów rozwodowych, alimentacyjnych i innych o tematyce rodzinnej, majątkowej i karnej prowadzonych przed sądami na terenie całej Polski.

Autorka wielu publikacji prasowych ( m.in. w Kurierze Szczecińskim)
i publicystycznych, w tym książki pt. Rozwód. Praktyczny Poradnik.

Posługuje się biegle językiem angielskim, co zapewnia płynność w komunikacji z klientem anglojęzycznym, zarówno podczas negocjacji, spotkań, pism czy umów sporządzonych w języku angielskim.

Kornelia Balicka

Adwokat

Współpracę z kancelarią adw. Agnieszki Juchno- Marcjan podjęła już w trakcie aplikacji, co pozwoliło jej na poszerzenie wiedzy i zdobycie doświadczenia w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spadkowego, prawa rodzinnego oraz prawa karnego.

To głównie tymi dziedzinami zajmuje się w obecnej praktyce.

W 2017 r. ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim. W pracy dyplomowej sporządzonej pod nadzorem prof. Macieja Zielińskiego analizowała problematykę usiłowania popełnienia przestępstwa w orzecznictwie sądów apelacyjnych.

Pod odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie, w 2021r. uzyskała tytuł adwokata.

Wszelkie powierzone jej sprawy realizuje z pełnym zaangażowaniem, nieustannie poszukując rozwiązań dostosowanych do priorytetów i potrzeb każdego z klientów.

Izabela Rola

Radca prawny

Specjalizuje się w prawie rodzinnym, spadkowym, administracyjnym i prawie pracy. Posiada doświadczenie w obsłudze organów administracji publicznej oraz przedsiębiorców.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie.

Od 2009 roku wykonuje zawód radcy prawnego.W 2020 r. ukończyła studia podyplomowe „Prawo administracyjne i samorządowe”.

Gabriela Wojciechowicz

Aplikant adwokacki III roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie

Swoje zainteresowania koncentruje w zakresie szeroko rozumianego prawa cywilnego, w szczególności zagadnień związanych z prawem rodzinnym i opiekuńczym. W obszarze jej zainteresowań pozostaje również tematyka z dziedziny prawa karnego i prawa wykroczeń.

Studia prawnicze ukończyła w 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, broniąc pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego pt. „Konstytucyjna wolność i nietykalność osobista oraz jej ograniczenia”.

Pracę w Kancelarii traktuje jako możliwość rozwijania umiejętności oraz zdobywania cennego i bogatego doświadczenie zawodowego.

Pierwsze doświadczenia w trakcie studiów zdobywała w Prokuraturze Rejonowej w Szczecinie oraz w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej gdzie z zaangażowaniem świadczyła pomoc prawną, dzieląc się wiedzą prawniczą. W naszym zespole pod patronatem adw. Agnieszki Juchno-Marcjan zdobywa doświadczenie zawodowe od początku 2021 r.

Aleksandra Walorczyk

Aplikant radcowski III roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie

W zakresie obowiązków Pani Aplikant mieści się również bieżąca obsługa prawna przedsiębiorców, w tym sporządzanie i opiniowanie umów z kontrahentami.

W relacjach z Klientem stawia na budowanie wzajemnego zaufania i szczegółowe omówienie problemu prawnego. Świadczenie pomocy prawnej w języku polskim oraz angielskim.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2020 r. obroniła pracę magisterską z zakresu prawa rodzinnego pt. „Negatywne przesłanki rozwodu” pod kierownictwem dr hab. prof. US Marka Andrzejewskiego. Wiedzę z zakresu prawa rodzinnego poszerza do dnia dzisiejszego pod okiem adw. Agnieszki Juchno-Marcjan.

Kwalifikację zdobywała od II roku studiów poprzez pracę w Kancelariach adwokackich i radcowskich, zlokalizowanych w Szczecinie, jak i Poznaniu. W czasie studiów odbywała również praktyki w Sądzie Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie. Z Kancelarią adw. Agnieszki Juchno-Marcjan związana od 2021 r. W jej kręgu zainteresowań pozostaje szeroko rozumiane prawo cywilne ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań oraz sporów konsumenckich. Posiada doświadczenie w postępowań sądowych dotyczących roszczeń z tzw. umów kredytów frankowych.

Monika Plisecka-Wajdziak

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Aplikację adwokacką odbyła przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie.

Od 1999 roku wykonuje zawód adwokata.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym, spadkowym, mieszkaniowym w zakresie własności lokali. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze wspólnot mieszkaniowych.

Marta Greczan

Aplikant radcowski

Aplikantka radcowska Marta Gierczan to osoba o szerokich zainteresowaniach prawniczych, skupiając się głównie na dziedzinach prawa rodzinnego, cywilnego oraz gospodarczego.

Jej pasja do tych obszarów prawa przejawia się zarówno w aktywności zawodowej, jak i poza nią. Po godzinach pracy Marta chętnie spędza czas na boisku do siatkówki, gdzie nie tylko doskonali swoje umiejętności sportowe, ale również czerpie radość z rywalizacji i współpracy z zespołem.

Kancelaria Adwokacka 
Adwokat Agnieszka Juchno- Marcjan 
ul. Małopolska 7/2, 70-514 Szczecin

Zadzwoń Napisz do sekretariatu Napisz do adwokata