Rebus sic stantibus – jako furtka na gospodarcze galimatiasy i nieaktualne stawki w umowach

Rebus sic stantibus – jako furtka na gospodarcze galimatiasy i nieaktualne stawki w umowach

Jeżeli jesteś:

  • Deweloperem.
  • Inwestorem.
  • Wykonawcą.
  • Przedsiębiorcą nawiązującym długotrwałe umowy..

ta publikacja może okazać się szczególnie przydatna.

Minione miesiące pokazują nam, że zmiany gospodarcze, kontraktowe, a przede wszystkim ceny materiałów/ produktów szybują w górę – zaś zobowiązania umowne zaciągnięte wiele lat temu tracą na opłacalności niemal z dnia na dzień.

Ważne, żeby w odpowiednim terminie zaproponować renegocjację kontraktów i dostosować warunki umowy do obecnie panujących trendów gospodarczych.

Nasza Kancelaria zajmuje się nie tylko doradztwem prawnym, ale również reprezentacją Klientów podczas negocjacji umownych.

Jako, że skala problemu narasta – w lokalnej prasie ukazał się artykuł autorstwa adw. Agnieszki Juchno-Marcjan, który mogą Państwo znaleźć tutaj:

Zapraszamy 😊


Zapoznaj się z naszą ofertą:

OBSŁUGA FIRM

Prowadzimy sprawy przedsiębiorców oraz spółek, zarówno osobowych jak i kapitałowych, zapewniamy ochronę prawną na każdym etapie ich funkcjonowania, począwszy do czynności niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej czy założenia spółki.

Naszym celem jest usprawnienie działaniapodmiotów gospodarczych w oparciu o zasady bezpieczeństwa, elastyczności i przejrzystości. 

PRAWO INTERNETU

Prawo Internetu, czyli odpowiedź na potrzeby dzisiejszych czasów, w których praktycznie każdy funkcjonuje „w sieci”. Kancelaria zajmuje się sprawami zarówno szeroko rozumianych twórców internetowych, jaki i osób korzystających (konsumentów) z Internetu.

Główne obszary działania Kancelarii dotyczą ochrony danych osobowych i regulacji z tym związanych, prawa autorskiego, prawa do wizerunku w sieci, problematyki naruszania dóbr osobistych w Internecie oraz praw konsumenta w Internecie. 

SPRAWY BANKOWE

Od lat prowadzimy z powodzeniem sprawy dotyczące tzw. kredytów frankowych. Dzięki aktualnej wiedzy i doświadczeniu wiemy, że sprawy frankowiczów otworzyły drogę na sale sądowe tzw. złotówkowiczom. To kwestia czasu.

Dlaczego? 

Każdy potencjalny klient banku powinien otrzymać od banku konspekt informujący o prawidłach rynku bankowego i czynnikach, które mogą mieć realny wpływ na wysokość rat, a także o ryzyku zmiany raty kredytu.

Skontaktuj się z nami!